Стягнення заборгованості зі страхової компанії (через виконавчу службу)

Стягнення заборгованості зі страхової компанії
(через виконавчу службу)


Адвокат Київ Гаркуша Євген Вікторович надасть послуги адвоката зі страхового права у Києві, області та Україні.


Функції примусового повернення боргів покладено на державний орган – виконавчу службу.
Стягнення боргу виконавчою службою є одним із етапів стягнення (повернення) коштів за борговими зобов'язаннями, що випливає після судового. Процедура того, як виконавча служба стягує борг, чітко врегульована на законодавчому рівні і є цілою низкою послідовних дій посадових осіб, працівників державних органів.
Виконавча служба з боргів відкриває провадження за заявою стягувача, ґрунтуючись на рішенні суду та виконавчого листа, виданого також судом. Подання виконавчого листа є обов'язковою умовою прийняття виконавчою службою заяви від стягувача.
За заявою стягувача державний виконавець в обов'язковому порядку відкриває провадження за примусовим стягненням з боржника його боргу, про що повідомляє як боржника, так і самого стягувача письмово, шляхом надсилання копії постанови про відкриття провадження.
Протягом шести місяців з моменту відкриття провадження за заявою стягувача державний виконавець має вжити всіх необхідних заходів щодо повернення коштів від боржника до стягувача. З метою збереження важелів вплив на дії боржника виконавець має право у випадках, передбачених українськими законами, арештувати у боржника його майно.
Борг перед стягувачем може бути погашений за рахунок будь-якого доходу, заробітної плати, стипендії чи пенсії боржника; за рахунок реалізації предметів, що належать боржнику; за рахунок грошей, що належать боржнику, навіть якщо вони перебувають у будь-яких інших осіб. Виконавець може також звертатися до використання інших законодавчо передбачених способів погашення боргом свого боргу перед стягувачем.
Насамперед стягуються кошти боржника у грошовій формі у національній українській валюті – гривні, потім уже на кошти у валюті. Стягуватися можуть також кошти боржника на його рахунках, вклади в різних установах, чи то кредитні організації, чи то банки.
Виконавча служба здійснює свої дії щодо стягнення боргів за місцем фактичного проживання або реєстрації боржника, а також за місцем роботи останнього або за місцем, де знаходиться майно.
Якщо вдруге за боржником немає майна, що належить йому, працівник виконавчої служби має вжити будь-яких необхідних заходів, створених для пошуку такого майна та повернення за допомогою нього боргу на користь стягувача. З цією метою виконавець може звернутися з офіційними запитами до будь-яких органів, організацій до посадових осіб та юридичних осіб, для надання ними інформації про майно боржника, і вони зобов'язані надати відповідь на запит виконавця.
Стягнення з боржника здійснюється виключно у розмірах його боргу та з урахуванням витрат на виконання виробництва.
Повне закриття провадження у виконавчому листі можливе лише у разі повного погашення боржником його боргу перед стягувачем, т.к. у разі виконавець виконав свої функції з примусового стягнення боргу, і підтвердженням є результат, саме – погашення боргу.


Адвокат Київ Гаркуша Євген Вікторович рекомендує завжди та за будь-яких обставин консультуватися в адвоката з питань страхового права!
Так як будь-яка маленька помилка може вирости у велику юридичну «снігову кулю» і потім з нею буде дуже важко впоратися, що в свою чергу потягне багато Вашої години, нервів і відповідно грошей!


Телефонуйте за телефонами: (067) 578-85-85, (097) 895-97-68 або залишайте заявку на нашому сайті!