Розділ майна подружжя

Розділ майна (сімейний адвокат Київ)


Адвокат Київ Гаркуша Євген Вікторович надасть послуги адвоката із сімейного права.


У Києві дуже багато адвокатів у сімейних справах і я певен, що кожен з них мав справу хоча б один раз із поділом майна.
Я, як адвокат у сімейних справах, рекомендую всім кожному хто одружується з таким поняттям як шлюбний договір і укладати шлюбний договір під час шлюбу. Що у майбутньому допоможе уникнути багато спірних питань. Відповідно до ч. 1 ст. 92 Сімейного кодексу України (шлюбний договір може бути укладений особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжю). Оскільки в нас ще триває процес становлення поглядів на інститут шлюбу і не кожна пара укладає шлюбні договори, юридична допомога ще багатьом стане в нагоді.
Порядок та правила поділу майна подружжя через суд   .
У судовому відношенні майна у шлюбі існує два правові режими:

• майно, що належить дружині (чоловіку) на праві особистої приватної власності.
• майно, що належить до подружжя на праві спільної сумісної власності.

Суди, розмежовуючи ці два правові режими та з урахуванням інших обставин, що мають юридичне значення, намагаються якнайсправедніше вирішити цю категорію справ.
Відповідно до ст. 57 СК:
• Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є:
- майно, куплене нею, їм до шлюбу;
- майно, куплене нею, їм під час шлюбу, але виходячи з договору дарування чи порядку спадкування;
- майно, куплене нею, їм за годину шлюбу, але за кошти, що належали їй, йому особисто;
- житло, придбане нею, їм за годину шлюбу внаслідок його приватизації згідно із Законом України «Про приватизацію державного житлового фонду»;
- земельну ділянку, куплену нею, нею за годину шлюбу внаслідок приватизації земельної ділянки, яка перебувала в її, її користуванні, або отримана внаслідок приватизації земельних ділянок державних та комунальних сільських підприємств, установ та організацій, або отримана із земель державної та комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених Земельним кодексом України
.
• Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є премії, нагороди, які вона отримала за особисті заслуги.
• Суд може визнати за іншим із подружжя право на частку цієї премії, нагороди, якщо буде встановлено, що він своїми діями (ведення домашнього господарства, виховання дітей тощо) спричинив її здобуття.
• Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є кошти, отримані як відшкодування за втрату (пошкодження) речі, яка їй, йому належала, а також як відшкодування заподіяної їй моральної шкоди.
• Особистою приватною власністю дружини, чоловіка є страхові суми, отримані нею, їм за обов'язковим особистим страхуванням, а також з добровільного особистого страхування, якщо страхові внески сплачувались за рахунок коштів, що були особистою приватною власністю кожного з них.
• Суд може визнати особистою приватною власністю дружини, чоловіка майно, куплене нею, ним за годину їхнього окремого проживання у зв'язку з фактичним припиненням шлюбних відносин.
• Якщо у придбання майна вкладено крім загальних коштів та кошти, що належали одному з подружжя, то частка в цьому майні, відповідно до розміру внеску, є його особистою приватною власністю.
При формуванні правових позицій у суді багато хто намагається, у тому числі й штучно, у право особистої приватної власності включити якомога більший обсяг майна чи майно опонентів, що належить їм на праві особистої приватної власності, визнати об'єктом права спільної сумісної власності.
Майно придбане подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домогосподарства, догляду за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу) (ст 60 СК).
До речі, якщо жінка і чоловік проживають однією сім'єю, але не перебувають у шлюбі між собою або в іншому шлюбі, майно, набуте ними за годину спільного проживання, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено письмовим договором між ними (Ч 1 ст.74 СК). Якщо дружина та чоловік, у тому числі колишні, не можуть домовитися про порядок користування спільним майном або про розподіл спільного майна, то рано чи пізно суперечка буде передана на рішення до суду.
Перед тим, як йти до суду, необхідно визначитися зі складом майна, що підлягає поділу, спрогнозувати перспективу вирішення судової справи. Акумулювати правовстановлюючі документи, провести оцінку спільного майна. Сплатити судовий збір. Але головне, визначитися з тим, хто представлятиме ваші інтереси в суді! Пропоную комплексне супроводження цієї категорії справ на основі індивідуального підходу за розумними цінами.

ЯК ВІДБУВАЄТЬСЯ РОЗДІЛ МАЙНА ПРИ РОЗЛУЧЕННІ У СУДІ

Дуже часто клієнти приходять та запитують: чи можна подати одну заяву до суду на розлучення та поділ майна? Відповідаю: можна! Але суддя розділити ці дві вимоги на два окремі провадження! А можна зробити так: подати позов про розлучення і у Вас залишається право на протязі 3 років (термін позовної давності) подати позовне на поділ майна.
Але я рекомендую клієнтам подавати дві позовні заяви: першу (розірвання шлюбу) та другу (розділ майна). При шлюбному договорі все швидко та просто.
Бувають на практикі і дуже часто, коли колишні чоловік і дружина укладають договір на поділ майна (заздалегідь обговоривши хто собі залишити) і у нотаріуса запевняють цей договір. І не потрібно жодних судових розглядів.

 


Адвокат Київ Гаркуша Євген Вікторович рекомендує завжди та за будь-яких обставин консультуватися в адвоката з питань сімейного права!
Так як будь-яка маленька помилка може вирости у велику юридичну «снігову кулю» і потім з нею буде дуже важко впоратися, що в свою чергу потягне багато Вашої години, нервів і відповідно грошей!


Телефонуйте за телефонами: (067) 578-85-85, (097) 895-97-68 або залишайте заявку на нашому сайті!