Допомога адвоката в оскарженні рішень щодо визначення винності у ДТП

Допомога адвоката в оскарженні рішень щодо визначення винності у ДТП


Адвокат Київ Гаркуша Євген Вікторович надасть послуги адвоката зі страхового права у Києві, області та Україні.


Під час розгляду справи про ДТП завжди є дві сторони: потерпіла та винна. Від того, яку частку водій узяв у аварії, залежатиме виплата страхової компанії, накладення штрафів та, в деяких випадках, кримінальна відповідальність.
Але іноді автоаматор, який дотримується правил дорожнього руху, визнається винним у аварії, беручи на собі відповідальність іншого учасника ДТП. Відновити справедливість можна у судовому порядку, довівши відсутність порушень зі свого боку.
ЯК ВИЗНАЧАЄТЬСЯ ВИНОВНИК АВАРІЇ.
Згідно з юридичною літературою, вина – це психічне ставлення до особи, яка вчинила протиправне діяння. У ДТП це до водіїв, які порушили правила дорожнього руху навмисне, маючи інформацію про можливі наслідки.
Винність у ДТП визначається двома типами: з необережності та навмисне. Більшість випадків трапляється за іншим видом. Умисне порушення правил дорожнього руху не завжди передбачає заподіяння шкоди іншим учасникам руху, частіше водієм очікується успішне завершення маневру чи обгону. На жаль, результатом цих дій часто стає заподіяння шкоди чужому автомобілю, життю та здоров'ю людей.
І якщо довести свою невинність не виходити, варто домогтися встановлення ненавмисного порушення правил дорожнього руху.
Встановлення винної та постраждалої сторони відбувається на кілька етапів.
1. Групою інспекторів ДІБДР розглядається протокол про аварію для встановлення винуватця.
2. За фактом аварії виноситься ухвала, а учасникам ДТП видаються довідки із зазначенням порушника правил дорожнього руху.
3. Відповідно до кодексу адміністративних правопорушень на винного водія накладається штраф із видачею повідомлення.
4. Якщо в процесі розбирання протоколу з'ясовується, що немає винних у аварії, водіям видаються довідки про відсутність винної сторони.
5. У разі незгоди з винесеною постановою водій має право звернутися до суду для оскарження документа. Це необхідно для зняття вину з себе або визначення винуватця (необхідне отримання виплат від страхової компанії).
6. Суд буде проводити розгляд, призначає експертизу, якщо це не потреба.
7. Після розгляду справи суд виносить рішення про визнання винності чи невинності водія.
Судова практика справ щодо порушення правил ДД, що спричинили ДТП, часто стикається з неможливістю визначення ступеня провини. Якщо таке відбувається, ухвалюється рішення щодо визнання винності обом сторонам. Це дозволить отримати від страхової компанії частину виплати ремонту авто.
ЯК ПРАВИЛЬНО ОБГРУНТУВАТИ НЕВИНОВНІСТЬ.
Винуватця ДТП визначає співробітник ДАІ на місці події. Але через брак досвіду чи помилок у проведенні аналізу аварії, що сталася, водія визнають особою, яка порушила ПДР, хоча він сам став потерпілою стороною. Зняти з себе провину можна грамотним ставленням до справи.
При складанні рапорту про ДТП до уваги беруться свідчення свідків, вивчення схеми події.
І на початку потрібно враховувати кілька важливих деталей.
1. Схема події може бути складена неправильно. Вивчення документа на місці дозволить негайно усунути помилки. А щоб оскаржити провину у ДІБДР, рекомендується сфотографувати аварію, щоб було видно розташування автомобілів, дорожніх знаків, розміток та інших зовнішніх факторів, які спровокували ДТП.
2. Водій справі самостійно вписати до рапорту доповнення, якщо вони не можуть вплинути на рішення працівників правоохоронних органів щодо вини.
3. Можна записати дані свідків, які готові заперечувати вину водія. Ними можуть стати пасажири автомобіля.
4. Зняти запис із відеореєстратора свого автомобіля або транспортних засобів, що знаходилися поруч. Якщо на поточній вулиці встановлено камеру відеоспостереження, через правоохоронні органи можна запит на розгляд відеозапису.
За потребою може бути проведена незалежна експертиза. На ній потрібно наполягати за деякими нюансами, які не були враховані укладачем протоколу.
Експертиза дозволяє вирішити низку питань, що виникли:
• дослідження обставин, що спричинили ДТП;
• дослідження стану автомобіля на момент аварії;
• дослідження слідів на автомобілі та дорозі у місці ДТП;
• дослідження стану дорожнього полотна та погодних умов на момент ДТП.
Шкіряне дослідження спрямоване на визначення причин аварії та винуватця. Оплачувати експертизу доведеться із власних коштів, але несправедливо звинувачень водій має право вимагати компенсацію для покриття витрат з іншого учасника ДТП. Зробити це можна у судовому порядку.
КУДИ ЗВЕРТАТИСЯ?
Винність у ДТП можна оскаржити у вищої посадової особи ДІБДР або в суді. Звернення до правоохоронних органів рідко призводить до бажаного результату. Але цей спосіб дозволяє зняти звинувачення без тривалої судової тяганини.
Клопотання подається до районного управління протягом 10 днів з моменту події. Цей термін необхідний для реєстрації постанови та напису порушнику покарання. Після 10 днів звертатися до правоохоронних органів немає сенсу. І зняти звинувачення можна лише у судовому порядку.
На думку представників правоохоронних органів, впливає рапорт інспектора ДАІ. Складається він довго після детального вивчення місця події, опитування свідків. Тому для оскарження рішення доведеться знайти достовірні докази своєї невинності. Але краще вплинути на результат подій на початку, при складанні рапорту. Необхідно розповісти поліцейському про свої дії, причини ДТП, зняти записи із відеореєстратора. Ці моменти обов'язково відбиваються у рапорті.
ОПАРЮВАННЯ ВИНОВНОСТІ У ДТП У СУДІ: ОСНОВНІ МОМЕНТИ.
Громадяни, визнані винними у ДТП і не спробували оскаржити порушення у ДІБДР (або дія не дала результатів), можуть виправити ситуацію. Для цього потрібно звернутися до суду із позовною заявою та проханням провести незалежну експертизу. Оскарження можливе навіть після набрання чинності Постановою про адміністративне порушення.
Позовна заява до суду має бути подана протягом 2 місяців з моменту ДТП. Збільшення терміну можливе з поважних причин (наприклад, стаційне лікування водія). Для оскарження постанови надається довідка з медичного закладу або інші документи, що підтверджують тимчасову недієздатність.
Для судового розгляду буде потрібна копія або оригінал постанови та докладний опис причин, що спричинили ДТП. Водієві потрібно бути готовим до підтвердження своєї невинності. При цьому до уваги беруться лише суттєві підстави. Чи не підійде відмовка на кшталт «не побачивши знака» чи «кішка пробігла».
Розгляд у межах цивільного процесу (у суді) може забрати багато годин. Нерідко такі справи тривають понад рік, особливо у складних ситуаціях, коли довести свою невинність без експертиз неможливо.
ПОРЯДОК.
Водій має пам'ятати про існуючу презумпцію невинності у Росії. Це означає, що свою невинність потрібно доводити самостійно (із залученням адвоката), а завданням правоохоронних органів є знайти докази вини ДТП.
Клопотувати за відміну постанови винний громадянин, проти якого порушено адміністративну справу. Дозволено залучення адвоката.
І для благополучного результату подій потрібно дотриматися порядку оскарження провини.
1. Поважно вивчити справу про адміністративне правопорушення. Потрібно уточнити, які фактори враховувалися для притягнення до відповідальності. Водій має право вивчити: протокол із місця ДТП, довідку про аварію, схему ДТП, висновок незалежних експертів. Якщо при вивченні матеріалів виявлено помилки, то скасувати рішення щодо порушення адміністративної справи скасувати значно простіше.
2. Виявлені у документах помилки мають бути усунені, праворуч переглянуто. На підставі недостовірних відомостей визнавати винність водія є неправомірним.
3. Якщо правоохоронними органами не було призначено автотехнічної експертизи, то її слід провести самостійно. Вона дає змогу прояснити ситуацію, коли винність водія залишається під сумнівом. Експертиза дозволяє побачити заподіяну шкоду, а також з'ясувати можливі причини ДТП.
4. Провести дослідження дорожніх умів. Причиною аварії могла стати несприятлива погода та пошкодження дорожнього полотна.
У разі спірних ситуацій варто отримати консультацію у адвоката, щоб визначити подальші дії та переконатися у власній невинності.
За результатами судового розгляду виноситься рішення щодо задоволення чи скасування скарги. Прохання може бути частково. У цьому випадку позивачу потрібно буде подати ще один позов для отримання матеріальної компенсації від страхової компанії винної сторони.
Якщо винуватець не встановлений.
Іноді визначити винуватця не вдається навіть після експертиз. І тут обом сторонам видається відповідна довідка про ДТП. Цей документ лишає водіїв права на отримання компенсації від страхової компанії з ОСАЦВ.
Виплати здійснюються лише за настання страхового випадку і лише за умови, що водій невинний у ДТП. В інших випадках оплата ремонту не передбачена. Вирішити проблему можна у судовому порядку, подавши клопотання з проханням встановити винного та потерпілого. За годину розгляду можна відремонтувати автомобіль за власні кошти, а після отримання довідки подати заявку до страхової компанії для виплати компенсації.
Якщо винний бік без страховки ОСАЦВ, то виплати здійснюються потерпілому водієві фізична особа, тобто інший учасник ДТП. Насправді домогтися відшкодування збитків вдається не завжди, навіть у судовому порядку. Але відсутність ОСАЦВ вже є порушенням щодо водія, який керує автомобілем без страховки, буде порушено справу про адміністративне правопорушення.
Ставши учасником ДТП, важливо стежити за правильністю складання документів. Це допоможе уникнути покарання за винність у аварії. І річ не лише у призначенні штрафу за недотримання правил дорожнього руху, а й у відмові страхової компанії від виплати компенсації. Боротися за справедливість потрібно до кінця, доводячи свою невинність наявними фактами та свідченнями.

Адвокат Київ Гаркуша Євген Вікторович рекомендує завжди та за будь-яких обставин консультуватися в адвоката з питань страхового права!
Так як будь-яка маленька помилка може вирости у велику юридичну «снігову кулю» і потім з нею буде дуже важко впоратися, що в свою чергу потягне багато Вашої години, нервів і відповідно грошей!


Телефонуйте за телефонами: (067) 578-85-85, (097) 895-97-68 або залишайте заявку на нашому сайті!