Визначення способів участі у вихованні та спілкуванні з дитиною

Визначення способів участі у вихованні та спілкуванні дитини
(адвокат київ)

Адвокат Київ Гаркуша Євген Вікторович надасть послуги адвоката у сфері сімейного права.

Після розірвання шлюбу колишні подружжя дуже часто починає конфліктувати з питань виховання дитини та її час проведення з одним із батьків. Щоб бути готовим до цього, Вам необхідно знати свої права та обов'язки після розлучення!
Як то кажуть: Попереджень, озброєнь!
Сімейний адвокат у Києві: визначення способів участі у вихованні.
Відповідно до статті 141 Сімейного Кодексу України:
1. Мати, батько мають рівні права та обов'язки щодо дитини, незалежно від того, перебували вони в шлюбі між собою.
2. Розірвання шлюбу між батьками, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їх прав та не звільняє від обов'язків щодо дитини.
Основний принцип вирішення батьками питань виховання дитини – розуміння (частина 1 ст. 157 СК України), але це не відразу до всіх доходити – комусь наприклад протягом двох-трьох років потрібно програти три-чотири цивільні справи у сфері сімейного права, сплатити при цьому чималі ціни на юридичні послуги можуть дійти. Відповідно до ч. 3 ст. 157 СК України, батько, з яким проживає дитина, не має права перешкоджати тому з батьків, хто проживає окремо, спілкуватися з дитиною та брати участь у її вихованні, якщо таке спілкування не перешкоджає нормальному розвитку дитини. Один із цивілізованих шляхів вирішення цього питання - підписати договір про здійснення батьківських прав та виконання обов'язків тим із них, хто проживає окремо від дитини, яка укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню.
Той із батьків, хто проживає з дитиною, у разі її ухилення від виконання договору зобов'язаний відшкодувати матеріальні та моральні збитки, завдані іншому батькові (ч. 4 ст. 157 Сімейного Кодексу України). За відсутності згоди між батьками з цього питання, суперечка може вирішити орган опіки та піклування.
Відповідно до ст. 158 СК України:
• За заявою матері, батька дитини орган опіки та піклування визначає способи участі у вихованні дитини та спілкуванні з нею того з батьків, хто проживає окремо від неї. Рішення про це орган опіки та піклування постановляє на підставі вивчення умов життя батьків, їхнього ставлення до дитини, інших обставин, що мають важливе значення.
• Рішення органу опіки та піклування є обов'язковим до виконання. Особа, яка ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, зобов'язана відшкодувати матеріальні та моральні збитки, завдані тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.
Орган опіки та піклування у своїй діяльності з цього питання керується пунктом 73 Порядку здійснення органами опіки та піклування діяльності, пов'язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 866 від 24 вересня 2008 року. Участь у вихованні дитини та у разі потреби порядок побачення з дитиною батька, що проживає окремо від неї, встановлюються рішенням районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради з урахуванням укладання служби у справах дітей.
Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною та її виховання відповідно до ч. 1 ст. 159 СК України ( якщо той із батьків, з ким проживає дитина, перешкоджає тому з батьків, хто проживає окремо, у спілкуванні з дитиною та в її вихованні, зокрема якщо вона ухиляється від виконання рішення органу опіки та піклування, інший з батьків має право звернутися) ) до суду з іском про усунення цих перешкод Позовна заява про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною
та  її виховання - важливий процесуальний документ, краще, щоб його складанням та подачею займався адвокат (Київ) 
. 159 СК України, суд (орган опіки та піклування за аналогією) визначає способи участі одного з батьків у вихованні дитини (періодичні або систематичні побачення, можливість загального відпочинку, відвідування дитиною місця її проживання тощо .п.), місце та час їх спілкування В окремих У випадках, якщо це викликано інтересами дитини, суд може зумовити побачення з дитиною присутністю іншої особи  .
Відповідно до частини 4 ст. 159 СК України, у разі ухилення від виконання рішення суду особою, з якою проживає дитина, суд за заявою того із батьків, хто проживає окремо, може передати дитину для проживання з нею.
Відповідно до частини 5 ст. 159 СК України, особа, яка ухиляється від виконання рішення суду, зобов'язана відшкодувати матеріальні та моральні збитки, завдані тому з батьків, хто проживає окремо від дитини.

 

Адвокат Київ Гаркуша Євген Вікторович рекомендує завжди та за будь-яких обставин консультуватися в адвоката з питань сімейного права!
Так як будь-яка маленька помилка може вирости у велику юридичну «снігову кулю» і потім з нею буде дуже важко впоратися, що в свою чергу потягне багато Вашої години, нервів і відповідно грошей!

 


Телефонуйте за телефонами: (067) 578-85-85, (097) 895-97-68 або залишайте заявку на нашому сайті!